EPSCoR ERCore (8.x-1.1) - en to te translation catalogue (56 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: Pages
te: పేజీలు

en: Status
te: స్థితి

en: Register
te: నమోదు చెయ్యు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Content
te: సారము

en: Totals
te: మొత్తం

en: Type
te: రకం

en: Author
te: రచయిత

en: Description
te: వివరణ

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Categories
te: వర్గాలు

en: Edit
te: మార్చు

en: Date
te: తేదీ

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Number
te: సంఖ్య

en: Country
te: దేశం

en: Link
te: లింకు

en: Image
te: బొమ్మ

en: Category
te: వర్గం

en: Name
te: పేరు

en: Book
te: పుస్తకం

en: Help
te: సహాయం

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Total
te: మొత్తం

en: Unknown
te: తెలియని

en: Attachment
te: జోడింపు

en: Picture
te: చిత్రం

en: User
te: వాడుకరి

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: All
te: అన్నీ

en: Page title
te: పేజీ శీర్షిక

en: Page
te: పేజీ

en: Drupal
te: డ్రూపల్

en: Filter
te: వడపోయి

en: Location
te: ప్రాంతం

en: Last access
te: చివరి దర్శనం

en: Address
te: చిరునామా

en: Other
te: ఇతర

en: First Name
te: మొదటి పేరు

en: Last Name
te: ఇంటి పేరు

en: City
te: నగరం

en: Full
te: పూర్తి

en: ‹ Previous
te: ‹ మునుపటి

en: Next ›
te: తదుపరి ›

en: Unpublished
te: ప్రచురింపబడనివి

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: Full Name
te: పూర్తి పేరు

en: Dates
te: తేదీలు

en: - All -
te: - అన్ని -

en: « First
te: « మొదటి

en: Last »
te: చివర »

en: Status messages
te: స్థితి సందేశాలు

en: User account menu
te: వాడుకరి ఖాతా మెనూ
