EPSCoR ERCore (8.x-1.10) - en to fi translation catalogue (120 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Pages
fi: Sivut

en: Status
fi: Tila

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Totals
fi: Yhteensä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Description
fi: Kuvaus

en: On
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Number
fi: Numero

en: Country
fi: Maa

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Category
fi: Kategoria

en: Name
fi: Nimi

en: Book
fi: Kirja

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Archive
fi: Arkisto

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Component
fi: Komponentti

en: Total
fi: Yhteensä

en: Components
fi: Komponentit

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Attachment
fi: Liite

en: Picture
fi: Kuva

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Submitted
fi: Lisätty

en: Panels
fi: Paneelit

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Off
fi: Pois päältä

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Location
fi: Sijainti

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: Count
fi: Laskuri

en: Node Title
fi: Kirjoituksen otsikko

en: Start Date
fi: Alkamispäivä

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: Address
fi: Osoite

en: email
fi: sähköpostiosoite

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Start
fi: Alkaa

en: End
fi: Päättyy

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: Other
fi: Muu

en: Last
fi: Viimeinen

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: City
fi: Kaupunki

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Full
fi: Kokonainen

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Authored on
fi: Luotu

en: Accounts
fi: Tilit

en: Pending
fi: Odottaa

en: File Upload
fi: Tiedoston lataus palvelimelle

en: Upload file
fi: Palvelimelle ladattava tiedosto

en: Token
fi: Muuttuja

en: Expired
fi: Vanhentunut

en: First
fi: Ensimmäinen

en: author
fi: kirjoittaja

en: Completed
fi: Valmis

en: Denied
fi: Hylätty

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Apply
fi: Käytä

en: Publisher
fi: Julkaisija

en: Event Name
fi: Tapahtuman nimi

en: Participants
fi: Vastaanottajat

en: Postal Code
fi: Postinumero

en: Panel
fi: Paneelit

en: Guest
fi: Vieras

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Dates
fi: Päivämäärät

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Citation
fi: Sitaatti

en: Credentials
fi: Tunnukset

en: Parent ID
fi: Isännän ID

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Collaboration
fi: Kollaboraatio

en: Abbreviation
fi: Lyhennetty muoto

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Address 2
fi: Osoitekenttä 2

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Find and manage content.
fi: Etsi ja ylläpidä sisältöä.

en: Administrative settings
fi: Ylläpitoasetukset

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Master
fi: Isäntä

en: Get the actual content from a content revision.
fi: Hae sisältö sisältöversiosta.

en: Entity Reference
fi: Entiteettiviittaus

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko
