EPSCoR ERCore (8.x-1.17) - en to ar translation catalogue (101 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Pages
ar: الصفحات

en: Status
ar: الحالة

en: Register
ar: التسجيل

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Totals
ar: المجاميع

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Number
ar: رقم

en: Country
ar: الدولة

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Category
ar: التصنيف

en: Name
ar: الاسم

en: Book
ar: الوثيقة

en: Help
ar: مساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Archive
ar: الأرشيف

en: Updated
ar: التحديث

en: Component
ar: عنصر

en: Total
ar: المجموع

en: Components
ar: المكونات

en: ID
ar: المعرف ID

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Attachment
ar: المرفق

en: Picture
ar: الصورة

en: User
ar: مستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Submitted
ar: تم الإرسال

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Block
ar: صندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Drupal
ar: دروبال

en: Off
ar: إيقاف

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Location
ar: الموضع

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Last access
ar: آخر وصول

en: Count
ar: العدد

en: Address
ar: العنوان

en: email
ar: بريد إلكتروني

en: Desc
ar: تنازلي

en: Events
ar: الفعاليات

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: End date
ar: تاريخ النهاية

en: Other
ar: آخر

en: Last
ar: الأخيرة

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Full
ar: كامل

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Pending
ar: معلّق

en: File Upload
ar: تحميل الملف

en: First
ar: الأولى

en: author
ar: مؤلف

en: White
ar: أبيض

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Main navigation
ar: القائمة الرئيسية

en: Dates
ar: التواريخ

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Parent ID
ar: معرّف الأصل (ID)

en: Collaboration
ar: تعاون

en: Abbreviation
ar: اختصار

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Breadcrumbs
ar: مسار التنقّل

en: Status messages
ar: رسائل الحالة

en: Published status
ar: حالة النشر

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Find and manage content.
ar: إيجاد وإدارة المحتوى.

en: Filipino
ar: فيلبينية

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Displaying @start - @end of @total
ar: عرض @start - @end من @total

en: Date Changed
ar: تاريخ التعديل

en: Site branding
ar: العلامة التجارية للموقع

en: Primary admin actions
ar: الإجراءات الإدارية الرئيسية

en: User account menu
ar: قائمة حساب المستخدم

en: Edit {{ name }}
ar: تحرير {{ name }}
