EPSCoR ERCore (8.x-1.20) - en to mr translation catalogue (47 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Pages
mr: पाने

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Totals
mr: एकूण

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Number
mr: अंक

en: Link
mr: दुवा

en: Category
mr: वर्ग

en: Name
mr: नाव

en: Book
mr: पुस्तक

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Program
mr: कार्यक्रम

en: Programs
mr: कार्यक्रम

en: Updated
mr: सुधारित

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Drupal
mr: ड्रुपल

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Location
mr: स्थळ

en: Start Date
mr: सुरुवातीचा दिनांक

en: Mobile
mr: भ्रमणध्वनी

en: Address
mr: पत्ता

en: email
mr: ईमेल

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Website
mr: संकेतस्थळ

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Guest
mr: पाहुणा

en: Published status
mr: प्रकाशन अवस्था
