EPSCoR ERCore (8.x-1.21) - en to is translation catalogue (39 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Pages
is: Síður

en: Status
is: Støða

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Slag

en: Author
is: Høvundur

en: Description
is: Lýsing

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Broyt

en: Date
is: Dagfesting

en: Reset
is: Tómstilla

en: Category
is: Bólkur

en: Name
is: Navn

en: Book
is: Bók

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Standard

en: Updated
is: Dagført

en: Unknown
is: Ókent

en: Attachment
is: Viðfesti

en: Picture
is: Mynd

en: User
is: Brúkari

en: All
is: Øll

en: Active
is: Virkin

en: Page title
is: Yvirskrift á síðu

en: Block
is: Blokkur

en: Page
is: Síða

en: Published
is: Útgivið

en: Filter
is: Filtur

en: Location
is: Pláss

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Last access
is: Seinasta atgongd

en: Count
is: Nøgd

en: Other
is: Annað

en: Authored on
is: Skrivað tann

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Abbreviation
is: Stytting
