EPSCoR ERCore (8.x-1.25) - en to ug translation catalogue (48 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Pages
ug: بەت

en: Status
ug: ھالەت

en: Register
ug: تىزىملىتىش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Type
ug: تىپى

en: Description
ug: بايانى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: None
ug: يوق

en: Number
ug: سان

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Name
ug: ئىسىم

en: Book
ug: كىتاپ

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Picture
ug: سۈرەت

en: Content type
ug: مەزمۇن تۈرى

en: Email
ug: ئېلخەت

en: All
ug: ھەممە

en: Page title
ug: بەت تېمىسى

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Location
ug: ئورنى

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Last access
ug: ئاخىرقى زىيارەت

en: Count
ug: قېتىم سانى

en: ,
ug: ،

en: Volume
ug: ئاۋاز

en: Address
ug: ئادرېس

en: Other
ug: باشقا

en: Last
ug: ئاخىرقى

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Full
ug: تولۇق

en: First
ug: بىرىنچى

en: White
ug: ئاق

en: Website
ug: تور بەت

en: Tabs
ug: جەدۋەل

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Paragraph
ug: پاراگراف

en: Dates
ug: چېسلاسى

en: Citation
ug: پايدىلانما

en: Abbreviation
ug: قىسقارتىلمىسى

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Poster
ug: يوللىغۇچى

en: Find and manage content.
ug: مەزمۇن ئىزدەش ۋە باشقۇرۇش
