EPSCoR ERCore (8.x-1.28) - en to gu translation catalogue (43 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Pages
gu: પૃષ્ઠો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Register
gu: નોંધણી

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Totals
gu: કુલ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Description
gu: વર્ણન

en: On
gu: ચાલુ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Number
gu: સંખ્યા

en: Link
gu: કડી

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Name
gu: નામ

en: Book
gu: પુસ્તક

en: Help
gu: મદદ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: Picture
gu: ચિત્ર

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: All
gu: બધા

en: Active
gu: સક્રિય

en: Page title
gu: પાનાનું શીર્ષક

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Location
gu: સ્થાન

en: Other
gu: અન્ય

en: City
gu: શહેર

en: author
gu: લેખક

en: Unpublished
gu: અપ્રકાશિત

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Dates
gu: તારીખો

en: Abbreviation
gu: સંક્ષિપ્ત
