EPSCoR ERCore (8.x-1.6) - en to th translation catalogue (50 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Pages
th: หน้า

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: On
th: เปิด

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: None
th: ไม่มี

en: Country
th: ประเทศ

en: Link
th: ลิงค์

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Book
th: หนังสือ

en: Total
th: ทั้งหมด

en: ID
th: ไอดี

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Email
th: อีเมล

en: All
th: ทั้งหมด

en: Off
th: ปิด

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Count
th: จำนวน

en: Start Date
th: วันที่เริ่มต้น

en: End Date
th: วันที่สิ้นสุด

en: Mobile
th: มือถือ

en: Address
th: ที่อยู่

en: End date
th: วันที่สิ้นสุด

en: Other
th: อื่นๆ

en: City
th: จังหวัด

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Expired
th: หมดอายุ

en: author
th: ผู้เขียน

en: Website
th: เว็บไซต์

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Postal Code
th: รหัสไปรษณีย์

en: Parent ID
th: ลำดับชั้นของ ID

en: Collaboration
th: ความร่วมมือ

en: Abbreviation
th: อักษรย่อ

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Your virtual face or picture.
th: เลือกรูปภาพจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: Get the actual content from a content revision.
th: เนื้อหาที่เกิดขึ้นจริงจากเนื้อหาที่แก้ไข

en: Entity Reference
th: อ้างอิงเอนทิตี

en: Displaying @start - @end of @total
th: แสดง @start - @end of @total
