EPSCoR ERCore (9.1.0-beta1) - en to hr translation catalogue (60 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Pages
hr: Stranice

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Description
hr: Opis

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: Number
hr: Broj

en: Link
hr: Poveznica

en: Category
hr: Kategorija

en: Name
hr: Naziv

en: Book
hr: Knjiga

en: Archive
hr: Arhiva

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Component
hr: Komponenta

en: Total
hr: Ukupno

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Attachment
hr: Prilog

en: User
hr: Korisnik

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: Email
hr: E-pošta

en: All
hr: Svi

en: Active
hr: Aktivno

en: Panels
hr: Paneli

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: Location
hr: Lokacija

en: Last access
hr: Zadnji pristup

en: Count
hr: Broj

en: Start Date
hr: Od datuma

en: End Date
hr: Do datuma

en: Address
hr: Adresa

en: Desc
hr: Silazno

en: Start
hr: Početak

en: End
hr: Svršetak

en: Other
hr: Ostalo

en: Published?
hr: Objavljen?

en: Last Name
hr: Prezime

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: File Upload
hr: Otpremi datoteku

en: Apply
hr: Primjeni

en: Participants
hr: Sudionici

en: Dates
hr: Datumi

en: No content available.
hr: Nema sadržaja.

en: Collaboration
hr: Suradnja

en: Save Filter
hr: Spremi filter

en: Find and manage content.
hr: Pretraga i upravljanje sadržajem

en: Filipino
hr: Filipinski

en: Administrative settings
hr: Administracijske postavke

en: Asc
hr: Uzlazno
