EPSCoR ERCore (9.1.5-beta1) - en to fa translation catalogue (97 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Status
fa: وضعیت

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Totals
fa: مجموع

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: توضیحات

en: On
fa: روشن

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Number
fa: عدد

en: Link
fa: پیوند

en: Category
fa: دسته بندی

en: Name
fa: نام

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Archive
fa: آرشیو

en: Updated
fa: به‌روز

en: Component
fa: جزء

en: Total
fa: مجموع

en: Components
fa: مؤلفه‌ها

en: ID
fa: شناسه

en: Attachment
fa: پیوست

en: User
fa: کاربر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Panels
fa: پنل‌ها

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Drupal
fa: دروپال

en: Off
fa: خاموش

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: Location
fa: مکان

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Last access
fa: آخرین دسترسی

en: Count
fa: شمارش

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: Address
fa: نشانی

en: email
fa: پست الکترونیکی

en: Desc
fa: نزولی

en: Events
fa: رویدادها

en: Start
fa: شروع

en: End
fa: پایان

en: End date
fa: تاریخ پایان

en: Other
fa: ساير

en: Last
fa: آخرین

en: First Name
fa: نام

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Full
fa: کامل

en: Gender
fa: جنسیت

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: File Upload
fa: بارگذاری فایل

en: Upload file
fa: بارگذاری فایل

en: Token
fa: توکن

en: First
fa: اولین

en: author
fa: نویسنده

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Apply
fa: تایید

en: ,
fa: ،

en: Event Name
fa: نام رویداد

en: Participants
fa: مشارکت‌کننده‌گان

en: Abstract
fa: چکیده

en: Offset
fa: جابجایی

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Dates
fa: تاریخ‌ها

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Parent ID
fa: شناسه والد

en: Collaboration
fa: همکاری

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Find and manage content.
fa: یافتن و اداره محتوا.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Get the actual content from a content revision.
fa: دریافت محتوای واقعی از یک نسخه محتوا.

en: Entity Reference
fa: ارجاع موجودیت

en: Organizers
fa: سرگروه

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری
