EPSCoR ERCore (9.1.7-beta1) - en to am translation catalogue (40 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Pages
am: ገፆች

en: Status
am: ሁኔታ

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Name
am: ስም

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: Component
am: ምንዝር

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Active
am: ገባሪ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Drupal
am: ድሩፓል

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Location
am: ቦታ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Tabs
am: ትሮች

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Abbreviation
am: አህፅሮተ ቃል

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
