EPSCoR ERCore (9.1.7-beta1) - en to bs translation catalogue (48 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Pages
bs: Stranice

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Description
bs: Opis

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: None
bs: Nijedan

en: Number
bs: Broj

en: Country
bs: Zemlja

en: Image
bs: Slika

en: Category
bs: Kategorija

en: Name
bs: Ime

en: Book
bs: Knjiga

en: Help
bs: Pomoć

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Attachment
bs: Prilog

en: Picture
bs: Slika

en: User
bs: Korisnik

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Published
bs: Objavljeno

en: Location
bs: Lokacija

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Last access
bs: Zadnji pristup

en: Address
bs: Adresa

en: Events
bs: Događaji

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Authored on
bs: Napisano

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Apply
bs: Primjeni

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Footer menu
bs: Footer meni

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni
