Entity Registration Form (2.0.0-alpha5) - en to sv translation catalogue (41 entries)

en: Register
sv: Registrera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: View
sv: Visa

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Email
sv: E-post

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Inline
sv: Löpande

en: Authored by
sv: Författad av

en: Desc
sv: Fallande

en: Order
sv: Ordning

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Changed
sv: Ändrad

en: Apply
sv: Applicera

en: Participants
sv: Deltagare

en: Registration Form
sv: Registreringsformulär

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Locked
sv: Låst

en: About
sv: Om

en: Registration
sv: Registrering

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Order number
sv: Beställningsnummer

en: Asc
sv: Stigande

en: Registrations
sv: Registreringar

en: Registration type
sv: Typ av registrering

en: Registration ID
sv: ID-nummer för registrering

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.
