Entity Registration Form (2.0.0-alpha6) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Inline
fa: درون خطی

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Desc
fa: نزولی

en: Order
fa: سفارش

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Participants
fa: مشارکت‌کننده‌گان

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Locked
fa: قفل شده

en: About
fa: درباره

en: Registration
fa: عضویت

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Order number
fa: شماره سفارش

en: Asc
fa: صعودی
