Entity Registration Form (2.0.0-alpha5) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: Register
nl: Registreren

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Desc
nl: Aflopend

en: Order
nl: Volgorde

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Participants
nl: Deelnemers

en: Registration Form
nl: Registratieformulier

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Unlocked
nl: Ontgrendeld

en: Locked
nl: Vergrendeld

en: About
nl: Over

en: Registration
nl: Inschrijving

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Order number
nl: Bestelnummer

en: Asc
nl: Oplopend

en: Registrations
nl: Inschrijvingen

en: User Account
nl: Gebruikersaccount

en: Registration type
nl: Registratietype

en: Registration ID
nl: Registratie-ID

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Order item
nl: Bestelitem
