Entity Reference Revision Add Edit Display Dialog (8.x-1.5) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Remove
pt: Remover

en: Edit
pt: Editar

en: Append
pt: Acrescentar

en: Replace
pt: Substituir

en: Prepend
pt: Preceder

en: Link title
pt: Título do link

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.

en: No entity browser selected.
pt: Nenhum navegador de entidade selecionado.

en: Entity browser: @browser
pt: Navegador de entidade: @browser

en: Missing entity browser!
pt: Navegador de entidade desaparecido!

en: Selection mode: @selection_mode
pt: Modo de seleção: @selection_mode

en: Undefined selection mode.
pt: Modo de seleção indefinido.
