Entity Reference Revision Add Edit Display Dialog (8.x-1.8) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Append
hu: Hozzáfűzés

en: Replace
hu: Helyettesít

en: Prepend
hu: Beillesztés az elejére

en: Link title
hu: Hivatkozás címe

en: @name field is required.
hu: @name mező szükséges.

en: No entity browser selected.
hu: Nincs kiválasztva entitásböngésző.

en: Entity browser: @browser
hu: Entitásböngésző: @browser

en: Missing entity browser!
hu: Hiányzó entitásböngésző!

en: Selection mode: @selection_mode
hu: Kiválasztás módja: @selection_mode

en: Undefined selection mode.
hu: Meghatározatlan kiválasztás mód.
