eStore (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Description
it: Descrizione

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Category
it: Categoria

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Archive
it: Archivio

en: Archives
it: Archivi

en: Reviews
it: Recensioni

en: Teaser
it: Anteprima

en: All
it: Tutti

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Desc
it: Disc

en: Tools
it: Strumenti

en: Sort by
it: Ordina per

en: Cart
it: Carrello

en: Products
it: Prodotti

en: Tabs
it: Schede

en: Apply
it: Applica

en: Permalink
it: Collegamento permanente

en: Offset
it: Scostamento

en: Featured
it: In evidenza

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Full comment
it: Commento completo

en: Full content
it: Contenuto completo

en: Master
it: Principale

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: Large (480×480)
it: Grande (480×480)

en: Medium (220×220)
it: Medio (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
it: Miniatura (100×100)

en: User account menu
it: Menu profilo utente
