eStore (8.x-1.11) - en to hi translation catalogue (41 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Images
hi: चित्र

en: Description
hi: उल्लेख

en: Homepage
hi: मुख पृष्ठ

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Category
hi: वर्ग

en: Help
hi: मदद

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Archive
hi: पुरालेख

en: Teaser
hi: टीज़र

en: All
hi: सभी

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Footer
hi: पादलेख

en: Desc
hi: अवरोही

en: Blog
hi: ब्लॉग

en: Tools
hi: उपकरण

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Apply
hi: लागू करें

en: Permalink
hi: पर्मालिंक

en: Featured
hi: प्रदर्शित

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Full comment
hi: सम्पूर्ण कमेन्ट

en: Full content
hi: पूरी सामग्री

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: Large (480×480)
hi: बड़ा (480 × 480)

en: Medium (220×220)
hi: मध्यम (220 × 220)

en: Thumbnail (100×100)
hi: थंबनेल (100 × 100)

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू

en: Site information links
hi: साइट जानकारी लिंक

en: Site section links
hi: साइट अनुभाग लिंक
