eStore (8.x-1.14) - en to fa translation catalogue (49 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Body
fa: بدنه

en: Images
fa: تصاویر

en: Description
fa: توضیحات

en: On
fa: روشن

en: Homepage
fa: صفحه خانگی

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Category
fa: دسته بندی

en: Help
fa: راهنما

en: Archive
fa: آرشیو

en: Archives
fa: آرشیوها

en: Teaser
fa: خلاصه

en: All
fa: همه

en: Panels
fa: پنل‌ها

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Footer
fa: پاورقی

en: Sale
fa: حراجی

en: Desc
fa: نزولی

en: Blog
fa: وبلاگ

en: Tools
fa: ابزارها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Cart
fa: سبد خرید

en: Products
fa: محصولات

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Apply
fa: تایید

en: Permalink
fa: پیوند ثابت

en: Offset
fa: جابجایی

en: Featured
fa: ویژه

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Powered by Drupal
fa: قدرت گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Full comment
fa: نظر کامل

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Stores
fa: فروشگاه ها

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری

en: Site information links
fa: پیوندهای اطلاعات سایت

en: Site section links
fa: پیوندهای بخش‌های سایت
