eStore (8.x-1.14) - en to ro translation catalogue (52 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Body
ro: Conținut

en: Images
ro: Imagini

en: Description
ro: Descriere

en: On
ro: Pornit

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Category
ro: Categorie

en: Help
ro: Ajutor

en: Archive
ro: Arhivă

en: Archives
ro: Arhive

en: All
ro: Toate

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Off
ro: Oprit

en: Footer
ro: Subsol

en: Desc
ro: Descendent

en: Tools
ro: Instrumente

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Cart
ro: Coş

en: Products
ro: Produse

en: Tabs
ro: Taburi

en: Apply
ro: Aplică

en: Permalink
ro: Link permanent

en: Offset
ro: Decalaj

en: Featured
ro: Recomandat

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Variations
ro: Variații

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Full comment
ro: Comentariu complet

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Footer second
ro: Al doilea subsol

en: Footer third
ro: Al treilea subsol

en: Stores
ro: Magazine

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Large (480×480)
ro: Mare (480×480)

en: Medium (220×220)
ro: Mediu (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
ro: Miniatură (100×100)

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Site information links
ro: Legături către informații site

en: Site section links
ro: Legături către secțiuni site
