eStore Commerce Base (2.2.3) - en to fr translation catalogue (60 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Subject
fr: Objet

en: more
fr: plus

en: Comments
fr: Commentaires

en: Wishlist
fr: Liste de vœux

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Category
fr: Catégorie

en: Category menu
fr: Menu Category

en: Default
fr: Par défaut

en: Summary
fr: Résumé

en: Archive
fr: Archiver

en: Teaser
fr: Accroche

en: Updated
fr: Mis à jour

en: User
fr: Utilisateur

en: All
fr: Tout

en: Block
fr: Bloc

en: Footer
fr: Pied de page

en: Filter
fr: Filtrer

en: Close
fr: Fermer

en: Sort by
fr: Trier par

en: Token
fr: Jeton (token)

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Activity
fr: Activité

en: author
fr: auteur

en: Cart
fr: Panier

en: Product
fr: Produit

en: Products
fr: Produits

en: Apply
fr: Appliquer

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Product Category
fr: Catégorie du produit

en: Offset
fr: Décalage

en: Next »
fr: Suivant »

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Posted in
fr: Posté sur

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Full comment
fr: Commentaire complet

en: Full content
fr: Contenu complet

en: {current} of {total}
fr: {current} sur {total}

en: « Prev
fr: « Préc.

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Master
fr: Principal

en: stop slideshow
fr: stopper le diaporama

en: Footer second
fr: Deuxième pied de page

en: Footer third
fr: Troisième pied de page

en: Product category
fr: Catégorie de produits

en: All Products
fr: Tous les produits

en: Medium (220×220)
fr: Moyen (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
fr: Vignette (100x100)

en: Site information links
fr: Liens d'informations sur le site

en: Site section links
fr: Liens de section du site

en: start slideshow
fr: lancer le diaporama

en: Add to Cart Form
fr: Formulaire d'ajout au panier

en: The unapproved comments listing.
fr: La liste des commentaires non-approuvés.
