eStore Commerce Base (2.2.3) - en to hi translation catalogue (48 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Author
hi: लेखक

en: Subject
hi: विषय

en: more
hi: और भी

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Wishlist
hi: मनोकामना सूचि

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Date
hi: तारीख

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Category
hi: वर्ग

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Summary
hi: सारांश

en: Archive
hi: पुरालेख

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Updated
hi: अद्यतित

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Footer
hi: पादलेख

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Desc
hi: अवरोही

en: Blog
hi: ब्लॉग

en: Close
hi: बंद करे

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Activity
hi: गतिविधि

en: author
hi: लेखक

en: Apply
hi: लागू करें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Posted in
hi: में प्रकाशित किया गया था

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Full comment
hi: सम्पूर्ण कमेन्ट

en: Full content
hi: पूरी सामग्री

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Large (480×480)
hi: बड़ा (480 × 480)

en: Medium (220×220)
hi: मध्यम (220 × 220)

en: Thumbnail (100×100)
hi: थंबनेल (100 × 100)

en: Site information links
hi: साइट जानकारी लिंक

en: Site section links
hi: साइट अनुभाग लिंक

en: The unapproved comments listing.
hi: अनपेक्षित टिप्पणियों की सूची।
