eStore Commerce Base (2.2.3) - en to it translation catalogue (53 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: Subject
it: Oggetto

en: more
it: altro

en: Comments
it: Commenti

en: Wishlist
it: Lista dei desideri

en: Action
it: Azione

en: Date
it: Data

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Category
it: Categoria

en: Default
it: Predefinito

en: Summary
it: Sommario

en: Archive
it: Archivio

en: Archives
it: Archivi

en: Reviews
it: Recensioni

en: Teaser
it: Anteprima

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Filter
it: Filtra

en: Desc
it: Disc

en: Close
it: Chiudi

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Activity
it: Attività

en: author
it: autore

en: Cart
it: Carrello

en: Product
it: Prodotto

en: Products
it: Prodotti

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Next »
it: Succ »

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Posted in
it: Inserito in

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Full comment
it: Commento completo

en: Full content
it: Contenuto completo

en: {current} of {total}
it: {current} di {total}

en: « Prev
it: « Prec

en: Master
it: Principale

en: Large (480×480)
it: Grande (480×480)

en: Medium (220×220)
it: Medio (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
it: Miniatura (100×100)
