eStore Commerce Base (2.2.3) - en to ja translation catalogue (59 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: Subject
ja: 件名

en: more
ja: 続き

en: Comments
ja: コメント

en: Action
ja: アクション

en: Date
ja: 日付

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Category
ja: カテゴリー

en: Default
ja: デフォルト

en: Summary
ja: 概要

en: Archive
ja: アーカイブ

en: Archives
ja: アーカイブ

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Updated
ja: 更新

en: User
ja: ユーザー

en: All
ja: すべて

en: Block
ja: ブロック

en: Footer
ja: フッター

en: Filter
ja: フィルター

en: Desc
ja: 降順

en: Blog
ja: ブログ

en: Close
ja: 閉じる

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Token
ja: トークン

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Activity
ja: アクティビティ

en: author
ja: 投稿者

en: Cart
ja: カート

en: Product
ja: 商品

en: Products
ja: 商品

en: Apply
ja: 適用

en: Page list
ja: ページリスト

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Posted in
ja: 投稿先

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Full comment
ja: コメント全文

en: Full content
ja: 全文

en: {current} of {total}
ja: {current} / {total}

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Footer second
ja: 第2フッター

en: Footer third
ja: 第3フッター

en: Large (480×480)
ja: 大 (480×480)

en: Medium (220×220)
ja: 中 (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
ja: サムネイル (100x100)

en: Site information links
ja: サイト情報のリンク

en: Site section links
ja: サイトセクションのリンク

en: The unapproved comments listing.
ja: 未承認のコメントのリストです。
