eStore Commerce Base (2.2.3) - en to pt translation catalogue (60 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Author
pt: Autor

en: Subject
pt: Assunto

en: more
pt: mais

en: Comments
pt: Comentários

en: Wishlist
pt: Lista de desejos

en: Action
pt: Ação

en: Date
pt: Data

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Message
pt: Mensagem

en: Category
pt: Categoria

en: Category menu
pt: Menu Categoria

en: Default
pt: Por defeito

en: Summary
pt: Resumo

en: Archive
pt: Arquivo

en: Archives
pt: Arquivos

en: Reviews
pt: Revisões

en: Teaser
pt: Resumo

en: Updated
pt: Atualizado

en: User
pt: Utilizador

en: All
pt: Todos

en: Footer
pt: Rodapé

en: Filter
pt: Filtro

en: Blog
pt: Blogue

en: Close
pt: Fechar

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: seguinte ›

en: Activity
pt: Atividade

en: author
pt: autor

en: Cart
pt: Carrinho

en: Product
pt: Produto

en: Products
pt: Produtos

en: Apply
pt: Aplicar

en: « first
pt: « primeira

en: last »
pt: última »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Next »
pt: Próximo »

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Posted in
pt: Colocado em

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Full comment
pt: Comentário completo

en: Full content
pt: Conteúdo completo

en: « Prev
pt: « Anterior

en: Footer menu
pt: Menu de rodapé

en: Master
pt: Principal

en: Footer second
pt: Rodapé segundo

en: Footer third
pt: Terceiro rodapé

en: Product category
pt: Categoria do produto

en: Large (480×480)
pt: Grande (480×480)

en: Medium (220×220)
pt: Médio (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
pt: Miniatura (100×100)

en: Site information links
pt: Ligações de informação do site

en: Site section links
pt: Ligações de secção do site

en: Add to Cart Form
pt: Formulário de Adicionar ao carrinho

en: The unapproved comments listing.
pt: A lista de comentários não aprovados.
