eStore Commerce Base (2.2.3) - en to ro translation catalogue (58 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Author
ro: Autor

en: Subject
ro: Subiect

en: more
ro: mai multe

en: Comments
ro: Comentarii

en: Action
ro: Acțiune

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Message
ro: Mesaj

en: Category
ro: Categorie

en: Default
ro: Implicit

en: Summary
ro: Sumar

en: Archive
ro: Arhivă

en: Archives
ro: Arhive

en: Updated
ro: Actualizat

en: User
ro: Utilizator

en: All
ro: Toate

en: Block
ro: Bloc

en: Footer
ro: Subsol

en: Filter
ro: Filtru

en: Desc
ro: Descendent

en: Close
ro: Închideți

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Token
ro: Simbol

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Activity
ro: Activitate

en: author
ro: autor

en: Cart
ro: Coş

en: Product
ro: Produs

en: Products
ro: Produse

en: Apply
ro: Aplică

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Posted in
ro: Publicat în

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Full comment
ro: Comentariu complet

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Footer second
ro: Al doilea subsol

en: Footer third
ro: Al treilea subsol

en: Large (480×480)
ro: Mare (480×480)

en: Medium (220×220)
ro: Mediu (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
ro: Miniatură (100×100)

en: Site information links
ro: Legături către informații site

en: Site section links
ro: Legături către secțiuni site

en: Add to Cart Form
ro: Adaugă la formularul coșului

en: Order logs
ro: Jurnale comandă

en: No log entries.
ro: Nu există intrări în jurnal.

en: The unapproved comments listing.
ro: Lista comentariilor neaprobate.
