eStore Commerce Base (2.2.3) - en to tr translation catalogue (63 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Author
tr: Yazar

en: Subject
tr: Konu

en: more
tr: daha fazla

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Wishlist
tr: Dilek listesi

en: Action
tr: Eylem

en: Date
tr: Tarih

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Category
tr: Kategori

en: Default
tr: Varsayılan

en: Summary
tr: Özet

en: Archive
tr: Arşiv

en: Archives
tr: Arşivler

en: Teaser
tr: Özet

en: Updated
tr: Güncellenme

en: User
tr: Kullanıcı

en: All
tr: Tümü

en: Block
tr: Blok

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Desc
tr: Azalan

en: Blog
tr: Ağ Günlüğü

en: Close
tr: Kapat

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Token
tr: Simge

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Activity
tr: Etkinlik

en: author
tr: yazar

en: Cart
tr: Sepet

en: Product
tr: Ürün

en: Products
tr: Ürünler

en: Apply
tr: Uygula

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Next »
tr: Sonraki »

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Posted in
tr: İlgili konu

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Full comment
tr: Tüm yorum

en: Full content
tr: Tüm içerik

en: {current} of {total}
tr: {total} toplamın {current} adedi

en: « Prev
tr: « Önceki

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: stop slideshow
tr: slayt gösterisini durdur

en: Footer second
tr: İkinci alt bilgi

en: Footer third
tr: Üçüncü alt bilgi

en: Large (480×480)
tr: Geniş (480x480)

en: Medium (220×220)
tr: Orta (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
tr: Küçükresim (100x100)

en: Site information links
tr: Site bilgileri bağlantıları

en: Site section links
tr: Site bölümleri bağlantıları

en: start slideshow
tr: slayt gösterisini başlat

en: The unapproved comments listing.
tr: Onaylanmamış yorumlar listesi.
