Every Template is a Component (1.0.0-beta1) - en to da translation catalogue (44 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Author
da: Forfatter

en: On
da: Tilsluttet

en: Reset
da: Gendan

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Default
da: Standard

en: Updated
da: Opdateret

en: Components
da: Komponenter

en: All
da: Alle

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Off
da: Afbrudt

en: Published
da: Udgivet

en: Desc
da: Faldende

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Changed
da: Ændret

en: New
da: Ny

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Next page
da: Næste side

en: Apply
da: Udfør

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Offset
da: Forskydning

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Previous page
da: Forrige side

en: Text Formats
da: Tekstformater

en: Asc
da: Stigende

en: Last page
da: Sidste side

en: Welcome!
da: Velkommen!

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
da: Du har ikke oprettet nogen indholdstyper. Gå til siden <a href="@create-content">opret indholdstype</a> for at tilføje en ny indholdstype.

en: First page
da: Første side

en: Page @items.current
da: Side @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: All content promoted to the front page.
da: Alt indhold som vises på forsiden.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
da: Der er ikke oprettet noget indhold på forsiden endnu.<br />Læs <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">manualen</a> for at komme i gang med at bygge din hjemmeside.
