Every Template is a Component (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Author
hi: लेखक

en: On
hi: चालू

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Feed
hi: फ़ीड

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Components
hi: पुर्ज़े

en: All
hi: सभी

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Off
hi: बंद

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Desc
hi: अवरोही

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Changed
hi: बदल गया

en: New
hi: नया

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Apply
hi: लागू करें

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Text Formats
hi: पाठ प्रारूपों

en: All content promoted to the front page.
hi: सभी सामग्री फ्रंट पेज पर प्रचारित की गई।
