Every Template is a Component (1.0.0-beta1) - en to is translation catalogue (27 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Author
is: Höfundur

en: On
is: Virkjað

en: Reset
is: Endursetja

en: Feed
is: Veita

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Updated
is: Uppfært

en: Components
is: Íhlutir

en: All
is: Allt

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Off
is: Af

en: Published
is: Birt

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Sort by
is: Raða eftir

en: New
is: Nýtt

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Next page
is: Næsta síða

en: Apply
is: Virkja

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Last page
is: Síðasta síða

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
is: Ekki hefur verið búið til neitt efni fyrir forsíðuna.<br/>Fylgdu <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">notendahandbókinni</a> til að hefja uppbyggingu vefsins.
