Every Template is a Component (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (45 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Author
ja: 投稿者

en: On
ja: オン

en: Reset
ja: リセット

en: Feed
ja: フィード

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Default
ja: デフォルト

en: Updated
ja: 更新

en: Components
ja: コンポーネント

en: All
ja: すべて

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Off
ja: オフ

en: Published
ja: 掲載

en: Desc
ja: 降順

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Changed
ja: 変更済

en: New
ja: 新

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Next page
ja: 次ページ

en: Apply
ja: 適用

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Offset
ja: オフセット

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Published status
ja: 掲載ステータス

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Text Formats
ja: テキストフォーマット

en: Asc
ja: 昇順

en: Last page
ja: 最終ページ

en: Welcome!
ja: ようこそ!

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ja: コンテンツタイプがまだ作成されていません。<a href="@create_content">コンテンツタイプ作成ページ</a>で新しいコンテンツタイプを追加してください。

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Page @items.current
ja: @items.current ページ

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿

en: All content promoted to the front page.
ja: フロントページに掲載されている全てのコンテンツ

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
ja: フロントページのコンテンツはまだ作成されていません。<br>サイトを構築するには<a target="_blank" href="https://www.drupal.org/ja/docs/user_guide/ja/index.html">ユーザーガイド</a>を参照してください。
