Every Template is a Component (1.0.0-beta1) - en to lt translation catalogue (35 entries)

en: Home
lt: Pradžia

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Author
lt: Autorius

en: On
lt: Įjungta

en: Reset
lt: Išvalyti

en: Feed
lt: Srautas

en: Go to previous page
lt: Atgal į buvusį puslapį

en: Go to next page
lt: Toliau į kitą puslapį

en: Default
lt: Numatytasis

en: Updated
lt: Atnaujinta

en: Components
lt: Komponentai

en: All
lt: Visi

en: Breadcrumb
lt: Kelias

en: Off
lt: Išjungta

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Add new comment
lt: Komentuoti

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Changed
lt: Pakeista

en: New
lt: Naujas

en: Next page
lt: Sekantis puslapis

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Go to first page
lt: Eiti į pirmą puslapį

en: Go to last page
lt: Eiti į paskutinį puslapį

en: Skip to main content
lt: Pereiti į pagrindinį turinį

en: Primary tabs
lt: Pirminės kortelės

en: Secondary tabs
lt: Antrinės kortelės

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -

en: Pagination
lt: Puslapiavimas

en: Published status
lt: Paskelbta statusas

en: Previous page
lt: Buvęs puslapis

en: Text Formats
lt: Teksto fomatai

en: Page @items.current
lt: Puslapis @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
lt: Paskelbė @author_name - @date

en: All content promoted to the front page.
lt: Visas turinys iškeltas į titulinį puslapį.
