Every Template is a Component (1.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Author
fa: نویسنده

en: On
fa: روشن

en: Reset
fa: اعاده

en: Feed
fa: خوراک

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Updated
fa: به‌روز

en: All
fa: همه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Off
fa: خاموش

en: Published
fa: منتشر شده

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: ‹ Previous
fa: قبلی>

en: Next ›
fa: >بعدی

en: Apply
fa: تایید

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Offset
fa: جابجایی

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Asc
fa: صعودی

en: Last page
fa: صفحۀ آخر

en: Submitted by @author_name on @date
fa: تقدیم شده توسط  @author_name در @date
