Every Template is a Component (1.0.0-beta1) - en to ro translation catalogue (43 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Author
ro: Autor

en: On
ro: Pornit

en: Reset
ro: Resetează

en: Feed
ro: Flux

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Default
ro: Implicit

en: Updated
ro: Actualizat

en: All
ro: Toate

en: Off
ro: Oprit

en: Published
ro: Publicat

en: Desc
ro: Descendent

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Changed
ro: Schimbat

en: New
ro: Nou

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Apply
ro: Aplică

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Offset
ro: Decalaj

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Pagination
ro: Paginație

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Text Formats
ro: Formate pentru text

en: Asc
ro: Ascendent

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Welcome!
ro: Bun venit!

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ro: Nu aveți niciun tip de conținut creat încă. Mergeți la <a href="@create_content">pagina de creare a tipurilor de conținut</a> pentru a adăuga un tip nou de conținut.

en: First page
ro: Prima pagină

en: Page @items.current
ro: Pagina @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: All content promoted to the front page.
ro: Tot conținutul a fost promovat pe prima pagină.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
ro: Încă nu a fost creat conținutul primei pagini. <br>Consultați <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">Ghidul utilizatorului</a> pentru a începe setarea site-ului dvs.
