Every Template is a Component (1.0.0-beta1) - en to ru translation catalogue (45 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: Author
ru: Автор

en: On
ru: Вкл

en: Reset
ru: Сбросить

en: Feed
ru: Поток данных

en: Go to previous page
ru: На предыдущую страницу

en: Go to next page
ru: На следующую страницу

en: Default
ru: По умолчанию

en: Updated
ru: Обновлено

en: Components
ru: Компоненты

en: All
ru: Все

en: Breadcrumb
ru: Строка навигации

en: Off
ru: Выкл

en: Published
ru: Опубликовано

en: Desc
ru: По убыванию

en: Add new comment
ru: Добавить комментарий

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Changed
ru: Изменение

en: New
ru: Новое

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Next page
ru: Следующая страница

en: Apply
ru: Применить

en: Go to first page
ru: На первую страницу

en: Go to last page
ru: На последнюю страницу

en: Offset
ru: Пропустить

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Pagination
ru: Нумерация страниц

en: Published status
ru: Статус публикации

en: Previous page
ru: Предыдущая страница

en: Text Formats
ru: Текстовые форматы

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Last page
ru: Последняя страница

en: Welcome!
ru: Добро пожаловать!

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ru: Вы не создали ни одного типа материалов. перейдите по ссылке на <a href="@create_content">страницу создания типов материалов</a> чтобы добавить его.

en: First page
ru: Первая страница

en: Page @items.current
ru: Страница @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
ru: Опубликовано @author_name - @date

en: All content promoted to the front page.
ru: Все материалы, выведенные на главную страницу.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
ru: Материалов для отображения на главной странице еще не создано.<br>Следуйте <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/ru/docs/user_guide/ru/index.html">Руководству Пользователя</a> для начала создания сайта.
