Every Template is a Component (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Author
tr: Yazar

en: On
tr: Açık

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Feed
tr: Akış

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Default
tr: Varsayılan

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Components
tr: Bileşenler

en: All
tr: Tümü

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Off
tr: Kapalı

en: Published
tr: Yayında

en: Desc
tr: Azalan

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Changed
tr: Değişti

en: New
tr: Yeni

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Apply
tr: Uygula

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Text Formats
tr: Metin Biçimleri

en: Asc
tr: Artan

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Welcome!
tr: Hoş geldiniz!

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
tr: Henüz herhangi bir içerik tipi oluşturmadınız. Yeni bir içerik tipi eklemek için <a href="@create_content">içerik tipi oluşturma sayfasına</a> gidin.

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Page @items.current
tr: Sayfa @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: All content promoted to the front page.
tr: Tüm içerik ana sayfaya yükseltildi.
