Every Template is a Component (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (46 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Author
uk: Автор

en: On
uk: Увімкнено

en: Reset
uk: Скинути

en: Feed
uk: Канал

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Default
uk: Базово

en: Updated
uk: Оновлено

en: Components
uk: Компоненти

en: All
uk: Все

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Off
uk: Вимкнено

en: Published
uk: Опубліковано

en: Desc
uk: Спад

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Changed
uk: Змінено

en: New
uk: Нові

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Apply
uk: Застосувати

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Offset
uk: Зміщення

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: My Tags
uk: Мої теґи

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Published status
uk: Стан публікації

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Text Formats
uk: Формати тексту

en: Asc
uk: Зрост

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Welcome!
uk: Вітаємо!

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
uk: Жодного типу матеріалу поки не створено. Щоб додати новий тип матеріалу, відвідайте сторінку <a href="@create_content">створення типів матеріалу</a>.

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Page @items.current
uk: Сторінка @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: All content promoted to the front page.
uk: Всі матеріали винесені на головну сторінку.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
uk: Вміст головної сторінки ще не створено.<br />Щоб розпочати створення сайту перегляньте <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">Посібник користувача</a>.
