Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta10) - en to sk translation catalogue (56 entries)

en: Status
sk: Stav

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: unpublished
sk: nepublikovaný

en: Edit
sk: Upraviť

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: Weight
sk: Váha

en: Parent
sk: Nadradený

en: Depth
sk: Hĺbka

en: Name
sk: Názov

en: Import
sk: Importovať

en: Export
sk: Exportovať

en: Back
sk: Späť

en: Field
sk: Pole

en: Save
sk: Uložiť

en: Add
sk: Pridať

en: View
sk: Zobraziť

en: History
sk: História

en: Add term
sk: Pridať termín

en: Created
sk: Vytvorené

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: All
sk: Všetky

en: Added
sk: Pridané

en: Published
sk: Zverejnené

en: Term ID
sk: ID termínu

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Tools
sk: Nástroje

en: Tab
sk: Karta

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Undefined
sk: Nedefinované

en: Edit term
sk: Upraviť termín

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: published
sk: zverejnené

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Deleted
sk: Odstránený

en: Today
sk: Dnes

en: Unpublished
sk: Nezverejnené

en: by
sk: napísal

en: Loading...
sk: Načítava sa...

en: Publish
sk: Zverejniť

en: Unpublish
sk: Zrušiť zverejnenie

en: Expand
sk: Rozbaliť

en: Restore
sk: Obnoviť

en: Access denied.
sk: Prístup zamietnutý.

en: Behavior
sk: Správanie

en: Entity type
sk: Typ entity

en: This week
sk: Tento týždeň

en: Comma (,)
sk: čiarka (,)

en: Semicolon (;)
sk: bodkočiarka (;)

en: Search Terms
sk: Hľadať termíny

en: Collapse
sk: Zbaliť

en: just now
sk: práve teraz

en: Max weight
sk: Max. hmotnosť
