Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta10) - en to sv translation catalogue (65 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: unpublished
sv: ej publicerad

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Weight
sv: Vikt

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Depth
sv: Djup

en: Name
sv: Namn

en: Import
sv: Importera

en: Export
sv: Exportera

en: Back
sv: Tillbaka

en: Field
sv: Fält

en: Save
sv: Spara

en: Move
sv: Flytta

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: History
sv: Historik

en: Add term
sv: Lägg till term

en: Created
sv: Skapad

en: Separator
sv: Avskiljare

en: All
sv: Alla

en: Added
sv: Tillagd

en: Published
sv: Publicerad

en: Term ID
sv: Termens ID

en: Advanced
sv: Utökad

en: Merge
sv: Sammanfoga

en: Tools
sv: Verktyg

en: Tab
sv: Tabb

en: Close
sv: Stäng

en: Stats
sv: Statistik

en: Undefined
sv: Ej definierad

en: Edit term
sv: Redigera term

en: Clear
sv: Rensa

en: published
sv: publicerad

en: Undo
sv: Ångra

en: Deleted
sv: Borttaget

en: Today
sv: Idag

en: Yesterday
sv: Igår

en: Import failed.
sv: Importering misslyckades.

en: Delete term
sv: Radera term

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: by
sv: av

en: Loading...
sv: Laddar...

en: Publish
sv: Publicera

en: Unpublish
sv: Avpublicera

en: Expand
sv: Fäll ut

en: Restore
sv: Återställ

en: Behavior
sv: Beteende

en: selected
sv: vald

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: This week
sv: Denna vecka

en: Comma (,)
sv: Komma (,)

en: Semicolon (;)
sv: Semikolon (;)

en: Bulk Operations
sv: Hopsamlade funktioner

en: Search Terms
sv: Söktermer

en: Go to
sv: Gå till

en: References
sv: Referenser

en: Collapse
sv: Fäll in

en: Add child
sv: Lägg till barn

en: Loading…
sv: Laddar...

en: Export CSV
sv: Exportera CSV
