Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta10) - en to tr translation catalogue (64 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: unpublished
tr: yayımlanmadı

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Parent
tr: Üst öge

en: Depth
tr: Derinlik

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Back
tr: Geri

en: Field
tr: Alan

en: Save
tr: Kaydet

en: Move
tr: Taşı

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: History
tr: Geçmiş

en: Add term
tr: Terim ekle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Separator
tr: Ayraç

en: All
tr: Tümü

en: Added
tr: Eklendi

en: Published
tr: Yayında

en: Term ID
tr: Terim ID

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Tools
tr: Araçlar

en: Tab
tr: Sekme

en: Close
tr: Kapat

en: Stats
tr: İstatistikler

en: Undefined
tr: Tanımsız

en: Edit term
tr: Terim düzenle

en: Clear
tr: Temizle

en: published
tr: yayında

en: Undo
tr: Geri al

en: Deleted
tr: Silindi

en: Today
tr: Bugün

en: Yesterday
tr: Dün

en: Import failed.
tr: İçeri aktarma başarısız.

en: Delete term
tr: Terimi sil

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: by
tr: yazan

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Publish
tr: Yayınla

en: Unpublish
tr: Yayından kaldır

en: Move down
tr: Aşağı taşı

en: Move up
tr: Yukarı taşı

en: Expand
tr: Genişlet

en: Restore
tr: Geri yükle

en: No terms found.
tr: Terim bulunamadı.

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: This week
tr: Bu hafta

en: Saving...
tr: Kaydediliyor...

en: Comma (,)
tr: Virgül (,)

en: Semicolon (;)
tr: Noktalı virgül (;)

en: Bulk Operations
tr: Toplu İşlemler

en: Search Terms
tr: Arama Kuralları

en: References
tr: Başvurular

en: Collapse
tr: Daralt

en: Loading…
tr: Yükleniyor…
