Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta12) - en to be translation catalogue (51 entries)

en: Status
be: Статус

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Taxonomy
be: Таксаномія

en: unpublished
be: неапублікавана

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Search
be: Пошук

en: Weight
be: Вага

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Depth
be: Глыбіня

en: Name
be: Імя

en: Import
be: Імпарт

en: Export
be: Экспарт

en: Back
be: Назад

en: Field
be: Поле

en: Save
be: Захаваць

en: Add
be: Дадаць

en: View
be: Праглядзець

en: History
be: Гісторыя

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: Add term
be: Дадаць тэрмін

en: Created
be: Створана

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: All
be: Усе

en: Added
be: Дадана

en: Published
be: Апублікавана

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Term ID
be: ID тэрміна

en: Advanced
be: Дадаткова

en: Tools
be: Прылады

en: Undefined
be: Не вызначана

en: Edit term
be: Рэдагаваць тэрмін

en: published
be: апублікавана

en: Undo
be: Адмена

en: Deleted
be: Выдалена

en: Today
be: Сёння

en: Yesterday
be: Учора

en: Standard
be: Стандарт

en: Unpublished
be: Неапублікавана

en: by
be: аўтар

en: Edit vocabulary
be: Рэдагаваць слоўнік

en: Publish
be: Апублікаваць

en: Unpublish
be: Скасаваць пуплікацыю

en: Expand
be: Разгарнуць

en: Restore
be: Аднавіць

en: Machine name
be: Машынная назва

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: Collapse
be: Згарнуць
