Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta12) - en to gl translation catalogue (56 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: unpublished
gl: sen publicar

en: Edit
gl: Editar

en: Search
gl: Buscar

en: Weight
gl: Peso

en: Parent
gl: Pai

en: Depth
gl: Profundidade

en: Name
gl: Nome

en: Import
gl: Importar

en: Export
gl: Exportar

en: Back
gl: Voltar

en: Field
gl: Campo

en: Save
gl: Gardar

en: Move
gl: Mover

en: Add
gl: Engadir

en: View
gl: Ver

en: History
gl: Historial

en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: Add term
gl: Engadir termo

en: Created
gl: Creado

en: Separator
gl: Separador

en: All
gl: Todo

en: Published
gl: Publicado

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Term ID
gl: ID do termo

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Close
gl: Pechar

en: Undefined
gl: Sen definir

en: Edit term
gl: Editar termo

en: Clear
gl: Limpar

en: published
gl: publicado

en: Undo
gl: Desfacer

en: Deleted
gl: Borrado

en: Today
gl: Hoxe

en: Standard
gl: Estándar

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: by
gl: por

en: Loading...
gl: Cargando...

en: Edit vocabulary
gl: Editar vocabulario

en: Publish
gl: Publicar

en: Unpublish
gl: Non publicar

en: Expand
gl: Despregar

en: Restore
gl: Restaurar

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Comma (,)
gl: Coma (,)

en: Semicolon (;)
gl: Punto e coma (;)

en: Search Terms
gl: Termos de Búsqueda

en: Collapse
gl: Pregar
