Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta12) - en to nn translation catalogue (30 entries)

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Taxonomy
nn: Taksonomi

en: Edit
nn: Rediger

en: Search
nn: Søk

en: Weight
nn: Vekt

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: Name
nn: Namn

en: Import
nn: Importer

en: Export
nn: Eksporter

en: Back
nn: Attende

en: Field
nn: Felt

en: Save
nn: Lagre

en: View
nn: Sjå på

en: History
nn: Historikk

en: Vocabularies
nn: Vokabular

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: Published
nn: Publisert

en: Terms
nn: Termar

en: Close
nn: Lukk

en: published
nn: publisert

en: Deleted
nn: Sletta

en: Unpublished
nn: Upublisert

en: by
nn: av

en: Edit vocabulary
nn: Rediger ordforråd

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn
