Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta12) - en to os translation catalogue (20 entries)

en: Status
os: Статус

en: Delete
os: Аппар

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Cancel
os: Аппар

en: Description
os: Афыст

en: Language
os: Æвзаг

en: Taxonomy
os: Таксономи

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Search
os: Агуырд

en: Weight
os: Уæз

en: Parent
os: Ныййарæг

en: Name
os: Ном

en: Import
os: Импорт

en: Export
os: Экспорт

en: Field
os: Быдыр

en: Save
os: Ныффысс

en: Add
os: Бафтау

en: View
os: Фенд

en: History
os: Истори

en: Vocabularies
os: Дзырдуæттæ
