Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta14) - en to el translation catalogue (53 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Weight
el: Βάρος

en: Parent
el: Γονέας

en: Depth
el: Βάθος

en: Name
el: Όνομα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Back
el: Πίσω

en: Field
el: Πεδίο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Move
el: Μετακίνηση

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: History
el: Ιστορικό

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Add term
el: Προσθήκη όρου

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: All
el: Όλες

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Term ID
el: ID όρου

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Undefined
el: Απροσδιόριστο

en: Edit term
el: Τροποποίηση όρου

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: published
el: δημοσιευμένο

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Deleted
el: Διαγραμμένο

en: Today
el: Σήμερα

en: Standard
el: Βασικό

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: by
el: από

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Edit vocabulary
el: Τροποποίηση λεξιλογίου

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Unpublish
el: Άρση δημοσίευσης

en: Expand
el: Επέκταση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Comma (,)
el: Κόμμα (,)

en: Semicolon (;)
el: Ελληνικό ερωτηματικό (;)

en: Collapse
el: Σύμπτυξη
