Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta14) - en to km translation catalogue (41 entries)

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Delete
km: លុប

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Language
km: ភាសា

en: Taxonomy
km: ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: Parent
km: មេ

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Import
km: នាំចូល

en: Export
km: នាំចេញ

en: Field
km: វាល

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Add
km: បន្ថែម

en: View
km: មើល

en: History
km: ប្រវត្តិ

en: Vocabularies
km: វាក្យ​សព្ទ

en: Add term
km: បន្ថែម​ពាក្យ

en: Created
km: បាន​បង្កើត

en: All
km: ទាំងអស់

en: Published
km: បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Vocabulary
km: វាក្យសព្ទ

en: Term ID
km: លេខ​សម្គាល់​ពាក្យ

en: Close
km: បិទ

en: Edit term
km: កែសម្រួល​ពាក្យ

en: published
km: បាន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ

en: Undo
km: មិន​ធ្វើ​វិញ

en: Deleted
km: បាន​លុប

en: Today
km: ថ្ងៃនេះ

en: Standard
km: ស្តង់ដារ

en: by
km: តាម​​

en: Loading...
km: កំពុង​ផ្ទុក​...

en: Edit vocabulary
km: កែសម្រួល​វាក្យស័ព្ទ

en: Publish
km: បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Unpublish
km: មិន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ

en: Expand
km: ពង្រីក

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Collapse
km: វេញ
