Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta15) - en to cs translation catalogue (63 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Taxonomy
cs: Kategorie

en: unpublished
cs: skryto

en: Edit
cs: Upravit

en: Search
cs: Hledat

en: Weight
cs: Váha

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Depth
cs: Hloubka

en: Name
cs: Jméno

en: Back
cs: Zpět

en: Field
cs: Pole

en: Save
cs: Uložit

en: Move
cs: Přesun

en: Add
cs: Přidat

en: View
cs: Zobrazit

en: History
cs: Historie

en: Vocabularies
cs: Slovníky

en: Add term
cs: Přidat termín

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Separator
cs: Oddělovač

en: All
cs: Vše

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Term ID
cs: ID termínu

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Terms
cs: Termíny

en: Tools
cs: Nástroje

en: Close
cs: Zavřít

en: Undefined
cs: Nedefinováno

en: Edit term
cs: Upravit termín

en: Clear
cs: Vymazat

en: published
cs: zveřejněno

en: Undo
cs: Zpět

en: Deleted
cs: Smazáno

en: Today
cs: Dnes

en: Yesterday
cs: Včera

en: Import failed.
cs: Import se nezdařil.

en: Unpublished
cs: Skryto

en: by
cs: od

en: Loading...
cs: Načítání...

en: Edit vocabulary
cs: Upravit slovník

en: Publish
cs: Zveřejnit

en: Unpublish
cs: Skrýt

en: Move down
cs: Posunout dolů

en: Move up
cs: Posunout nahoru

en: Expand
cs: Rozbalit

en: Restore
cs: Obnova

en: Machine name
cs: Strojový název

en: selected
cs: vybrané

en: Download CSV
cs: Stáhnout CSV

en: Entity type
cs: Typ entity

en: This week
cs: Tento týden

en: Comma (,)
cs: Čárka (,)

en: Semicolon (;)
cs: Středník (;)

en: Search Terms
cs: Hledat termíny

en: Name is required.
cs: Jméno je vyžadováno.

en: Collapse
cs: Sbalit

en: Loading…
cs: Načítání…
