Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta15) - en to is translation catalogue (43 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: unpublished
is: óbirt

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Weight
is: Vægi

en: Parent
is: Foreldri

en: Depth
is: Dýpt

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Back
is: Til baka

en: Field
is: Svæði

en: Save
is: Vista

en: Move
is: Flytja

en: Add
is: Bæta við

en: View
is: Skoða

en: History
is: Saga

en: Vocabularies
is: Flokkunarhugtök

en: Add term
is: Bæta við flokkunarorði

en: Created
is: Stofnað

en: Separator
is: Skilja

en: All
is: Allt

en: Published
is: Birt

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Tools
is: Tól

en: Close
is: Loka

en: Undefined
is: Óskilgreint

en: Clear
is: Hreinsa

en: published
is: birt

en: Undo
is: afturkalla

en: Today
is: Í dag

en: Yesterday
is: Í gær

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: by
is: eftir

en: Loading...
is: Hleð...

en: Access denied.
is: Aðgangi hafnað.
