Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta15) - en to sl translation catalogue (40 entries)

en: Status
sl: Stanje

en: Delete
sl: Izbriši

en: Operations
sl: Operacije

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Description
sl: Opis

en: Language
sl: Jezik

en: Taxonomy
sl: Taksonomija

en: Edit
sl: Uredi

en: Search
sl: Išči

en: Weight
sl: Teža

en: Parent
sl: starš

en: Name
sl: Ime

en: Import
sl: Uvozi

en: Export
sl: Izvoz

en: Field
sl: Polje

en: Save
sl: Shrani

en: Add
sl: Dodaj

en: View
sl: Prikaži

en: History
sl: Zgodovina

en: Vocabularies
sl: Besedišča

en: Add term
sl: Dodaj izraz

en: Created
sl: Ustvarjeno

en: All
sl: Vsi

en: Published
sl: Objavljeno

en: Vocabulary
sl: Besedišče

en: Term ID
sl: ID izraza

en: Close
sl: Zapri

en: Edit term
sl: Uredi termin

en: published
sl: objavljeno

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Deleted
sl: Izbrisano

en: Today
sl: Danes

en: Standard
sl: Standardni

en: by
sl: spisal %s

en: Loading...
sl: Nalagam ...

en: Edit vocabulary
sl: uredi vokabularij

en: Publish
sl: Objavi

en: Unpublish
sl: Umakni objavo

en: Expand
sl: Razširi

en: Machine name
sl: Strojno ime
